Tepelná izolácia eternitovej strechy


Možnosť výberu jazyka

Eternitová strecha
Izolácia so zárukou až 30 rokov...

Tepelná izolácia eternitovej strechy

V čase pokrytia domov eternitovou strechou boli ešte tepelnoizolačné technológie v začiatkoch, mnoho ľudí nevenovalo tomu osobitný význam. V domoch s nedostatočnou alebo žiadnou izoláciou, vieme znázorniť pohyb horúceho vzduchu nasledovne:

Eternitová strecha

V súčasnosti čoraz viac pociťujeme dôležitosť tepelnej izolácie.
V prípade rodinných domov pod tepelnou izoláciou si predstavia izoláciu obvodových múrov. Toto je však nedostačujúce, pretože pohyb teplého vzduchu je nasledovný:

Eternitová strecha

Pri rodinných domoch si mnohý predstavujú zateplenie iba tepelnou izoláciou obvodových múrov. Toto ale zďaleka nestačí! Strecha totiž pokrýva nielen budovu, ale tiež ju chráni pred poveternostnými vplyvmi, hlavne dažďom a vetrom. Strecha je kľúčovou súčasťou izolačného systému, ktorého stav výrazne ovplyvní životnosť budovy.
Správna tepelná izolácia sa tak skladá:

Eternitová strecha

Z tohto obrázku je vidieť, že správna izolácia strechy zohráva významnú úlohu pri zlepšovaní energetickej bilancie budovy.

Máte problémy s izoláciou eternitovej strechy? Chcete znížiť účty za kúrenie?

U rodinných domov existuje mnoho riešení pri izolácii podkrovia:


1. Perfektné a dlhodobé riešenie, v neposlednom rade estetické riešenie izolácie strechy sa dá dosiahnuť izoláciou šindľovými asfaltovými pásmi! Toto riešenie umožňuje opravu eternitovej strechy bez jej demontáže. Výsledkom tohto riešenia je izolácia plochej strechy použitím tepelnej izolačnej dosky a následne použitie asfaltových šindľových pásov, ktoré vytvoria vodotesnú izoláciu na eternitovej streche.

Umiestnenie šindľovej krytiny na eternitovú strechu začína vysokotlakovým čistením prúdom vody, pomocou ktorej odstránime machy a iné nečistoty.

Eternitová strecha

Na očistenú eternitovú strechu v ďalšom procese sa umiestnia šindľové pásy nahriatím.

Eternitová strecha

Používame rôzne materiály, v rôznych farbách, ktoré si môžete pozrieť na obrázkoch kliknutím v ponuke 'Fotogaléria', v prípade ďalších informácii nás prosím kontaktujte.


A výsledok je veľmi atraktívny a plne nepremokavá strecha:

Eternitová strecha


2. Ďalšou možnosťou je, keď podkrovie nebolo zastavané, izolácia hornej časti stropu. Toto riešenie, bez zníženia účinnosti, výrazne znižuje náklady.

Prosíme, v prípade že máte v úmysle riešiť tepelnú izoláciu eternitovej strechy, obracajte sa na nás s dôverou a kontaktujte našich odborníkov, ktorí Vám ponúknu najlepšie riešenie na vaše podmienky!


Izolácia proti vode plochej strechy