Izolácia proti vode eternitovej strechy!


Možnosť výberu jazyka

Eternitová strecha
Izolácia so zárukou až 30 rokov...

Izolácia proti vode eternitovej strechy

Prírodná bridlica je 400 miliónov rokov stará hornina. Vznikla pod vplyvom rôznych teplôt a tlakov pri formovaní sa našej planéty.Bridlica sa využíva na pokrývanie striech viac ako 2000 rokov, pričom v samotnej Európe má tradíciu dlhšiu ako 600 rokov. Aj v Maďarsku tvoria strechy pokryté eternitom začnú časť striech, ktoré sa však na dnes značne opotrebovali a vyžadujú si rekonštrukcie, opravy.

Eternitová strecha

Eternit vynašiel pred viac ako 100 rokmi Josef Hatscheck, čím boli nahradenné drahšie bridlicové strechy. Svoju prvú továreň postavil v rakúskom Vöcklackbuck-u a druhú v maďarskom Nyergesújfalu. Eternit sa na dnes stal pojmom na celom svete. Na začiatku 90-tych rokov vznikla v USA lobby ktorá sa snažila dosihnuť zákaz azbestu ako rakovinotvornej látky, čo však nezabránilo ďalšiemu vývoju eternitu ako takého.


Máte problémy s Vašou eternitovou strechou?

Existujú dve možné riešenia:

1. Výborným,dlhodobým a v nie poslednom rade estetickým riešením je izolácia strechy bitumenovými šindľami.Toto riešenie Vám umožní dkonalú opravu eternitovej strechy bez potreby demontáže. Výsledkom tohoto procesu je vytvorenie vodeodolnej vrstvy na povrchu eternitovej strechy za pomoci bitumenových šindlí používaných aj na izoláciu plochých striech.

Umiestneniu šindlí predchádza čistenie eternitovej strech prúdom vody, ktorá je pod vysokým tlakom aby sa odstránili nánosy machu a iných nečistôt.

Eternitová strecha

Nasledujúcou fázou je prihriatie bitumenových šindlí na očistený eternit.

Eternitová strecha

Pracujeme s viacerými druhmi materiálov, ktoré existujú v rôznych farbách, a ktoré si môžete prezrieť v časti „Fotogaléria”.


Výsledkom je vznik mimoriadne estetického a nezatekajúceho povrchu strechy:

Eternitová strecha


2. Druhé možné riešenie začína podobne ako v predošlom prípade-t.j. umytím strechy, následne sa z očisteného povrchu vymieňa polámaný, popraskyný eternit.Výsledkom tohoto riešenia je pekná strecha bez machu, avšak nezatekanie a estetickosť povrchu sa dá v tomto prípade garantovať po poddstatne kratšiu dobu. Pre podrobnejšie oboznámenie sa s týmto riešením nás vyhľadajte prostredníctvom ktoréhokoľvek z našich kontaktov!
Eternitová strecha

Ohľadne izolácie proti vode eternitovej strechy sa obráťte s dôverou na nás a naši odborníci pripravia pre Vás najlepšiu ponuku.


EU-DIMENZIÓ S.R.O.